Bydlení

Jak ušetřit na bydlení

Náklady se bydlení se v poslední době vyšplhaly ve většině regionů České republiky k velmi vysokým hranicím. Díky tomu je nutné výrazně kalkulovat a snažit se co možná nejvíce snižovat související výdaje. Přestože možností není mnoho, existují určité způsoby, které mohou váš rozpočet výrazně ušetřit. Některé z nich si rozebereme v následujícím článku.

Výběr vhodné lokality

Základem pro realizaci úspor za bydlení je výběr té nejvhodnější lokality s ohledem na poměr ceny ku kvalitě. Obecně samozřejmě platí, že některé oblasti jsou výrazně finančně nákladnější než jiné. Na druhou stranu není dobrou variantou ani vybírat jednoznačně nejlevnější lokality. Ty se totiž většinou nacházejí na periferiích a denní dojíždění do zaměstnání nebo školy může přinést další, mnohdy velmi vysoké náklady.

Sdílená domácnost

Pokud máte správně zvolenou lokalitu, ale přesto jsou náklady vyšší, než byste potřebovali, můžete zkusit využít alternativní způsoby šetření. Poměrně oblíbeným řešením je sdílení domácnosti například s blízkým známým. Pokud jste ochotní vzdát se části svého komfortu a osobního prostoru, můžete tímto způsobem ušetřit slušnou část nákladů.

Další možnosti

Kromě sdílené domácnosti můžete samozřejmě využívat i dalších alternativních forem bydlení, které výrazně sníží náklady. Zejména pro studenty může být velmi výhodnou volbou bydlení na kolejích nebo studentské bydlení ve vícepokojových bytech. Starší lidé zase často využívají možnosti bydlení u mladších příbuzných nebo v domovech pro seniory.

Úspora za energie

Vždy pamatujte na to, že náklady spojené s nájemným nebo platbou hypotéky nejsou zdaleka jedinými výdaji na bydlení. Významnou část utváří také platby za energie, vodu a další položky. Kalkulujte tedy i s nimi, abyste v dlouhodobějším horizontu měli detailní představu. I u těchto nákladu navíc platí jejich rozdílnost v jednotlivých oblastech, takže opět platí, že výběrem správné lokality můžete realizovat úspory.


Slevové kódy a slevy na nábytek

Slevový kód DormeoSlevový kupón EstilofinaSlevový kód Ergo-interier-cz

Další oblíbené články