Jak si vybrat sportovní chytré hodinky

Sportovní chytré hodinky vidíte už na téměř na zápěstí každého sportovce. Jedná se o hodinky, které mají hned několik funkcí, nejvíce se poté, jak už z názvu tušíte, zaměřují na funkce sportovní.

Ukazují tedy nejen čas, ale také nachozené kilometry, spálené kalorie, během tréninku tep a mnoho dalšího. Kromě sportovních funkcí, na hodinkách oceníte také například možnost přijímat příchozí hovory, využít upomínek či si ihned přečíst příchozí zprávy. Tyto funkce se liší, ne každé hodinky jsou přesné a ne všechny hodinky mají to, co slibují.

Pojďme se tedy podívat, jakých parametrů si při výběru všímat.

Technické parametry pro sportovce

Tyto parametry by vás měli zajímat hlavně, pokud aktivně sportujete a hodinky chcete využívat převážně při sportu.

  • Akcelerometr

Akcelerometr sleduje, jak a jak rychle se pohybujete. Standart je akcelerometr tříosý a najdete ho téměř na každých hodinkách. Měří vám tedy hlavně ušlou vzdálenost.

  • Měření tepové frekvence

Touto funkcí disponují také téměř každé hodinky. Liší se ale v přesnosti.

Jedná se o měření tepové frekvence nejen během dne, ale také při vykonávání sportu či jiné fyzicky náročné aktivity. Díky tomuto měření také uvidíte množství spálených kalorií.

Díky těmto parametrům vám hodinky změří tep během dne, během jednotlivých aktivit, nachozené kilometry, tempo při běhu či při jiném sportu, množství spálených kalorií, čas při vykonávání fyzické aktivity a mnoho dalšího.

Další funkce

Nyní si uvedeme nějaké další funkce, které na některých hodinkách také naleznete.

  • Měřič spánku

Některé sportovní hodinky vám také změří kvalitu a délku spánku. Jedná se o celkem přesnou funkci, ale ne každý ji potřebuje. Navíc je potřeba mít hodinky neustále na ruce i v době spánku, což pro většinu lidí není komfortní a raději tuto funkci ani nevyužijí.

  • Telefon

Novější modely vám už dávají možnost brát příchozí hovory, odepsat na zprávu či si přečíst upozornění. Jedná se o zmenšenou verzi telefonu. Tyto funkce jsou skvělé a pomohou vám, pokud u sebe pořád nechcete mít mobilní telefon. Stačí ho mít v dosahu.

  • Mobilní banka

Další funkcí je mobilní banka. S hodinkami můžete také zaplatit nákup nebo cokoli a využívat je jako kreditní kartu.

  • Hudba

Pokud si rádi pouštíte hudbu do sluchátek, oceníte, že na některých hodinkách máte možnost také přepínat mezi písničkami, upravovat hlasitost či hudbu vypnout/zapnout.

Tato funkce je přínosem hlavně pro ty, kteří cvičí se sluchátky a nechtějí mít neustále telefon při ruce.

  • Kalendář

Kalendář mají téměř každé sportovní hodinky a pokud jste člověk, který si vše zapisuje, ale nechce tahat s sebou velký diář, mohou vám hodinky usnadnit plánování všech schůzek a povinností. Jednoduše se během dne můžete kdykoli podívat, co vás čeká a co vás nemine.

  • Budík

Také hodinky vás mohou budit. Nemusíte se natahovat pro bzučící telefon, ale stačí budík vypnout na hodinkách. Což může být také problém, pokud jste typ, který ihned po vypnutí budíku znovu usne.

  • Fotoaparát

S hodinkami můžete také ovládat fotoaparát. Stačí se propojit přes telefon, telefon umístíte tam, odkud chcete fotku pořídit a hodinky můžete využít místo samospouště. Nemusíte jako poslední dobíhat, pokud fotíte skupinovou fotku. Stačí se postavit a na teď zmáčknout hodinky.

Další oblíbené články