Krb

Jak na výběr krbu?

Krb je krásným i praktickým doplňkem každého interiéru. Na trhu jich existuje celá řada. Podle čeho vybrat ten správný?

Krbová kamna nebo vložka?

Krbová kamna jsou samostatně stojícím zařízením, které se připojuje na komín. Krbová vložka je v podstatě vnitřní část krbu, kterou teprve musíme obestavět.

Krbová vložka tedy vyžaduje mnohem složitější montáž a uvážlivé plánování. Případné chyby se při zabudovávání krbové vložky obtížněji napravují. Kvalita provedení konstrukce krbu je navíc i otázkou bezpečnosti.

Kvalitnější krbové vložky charakterizuje lepší spalování a celkově technologicky lepší přizpůsobitelnost tomu, že se v nich bude topit častěji.

Pro příležitostné topení je dostačujícím řešením jednoplášťová krbová vložka. Vyžadujete-li pravidelné topení v krbu, určitě využijete dvouplášťovou vložku, která rychleji přenáší teplo. Jestliže potřebujete vytápět všechny místnosti, zvolte vložku s teplovodním výměníkem, kterou lze napojit na tepelnou soustavu.

Krb i bez komínu

Nemáte možnost připojení krbu na komín, ale rádi byste si jej dopřáli? Potom lze sáhnout po tzv. biokrbu.

Funguje na bázi tekutého paliva, které následně zapalujete. Nespaluje tedy dřevo, ale etanol, který je potřeba průběžně dolévat.

Takový krb nemusí mít žádný přívod vzduchu, ten si bere rovnou z místnosti. Vydrží hořet cca 2 hodiny. Nejde tedy o nijak efektivní způsob, jak vytápět místnost, biokrby sice hřejí, ale slouží primárně pouze coby dekorační prvek v interiéru.

Vyrábějí se v několika verzích – jako závěsné na zeď, přenosné k volnému umístění v interiéru nebo v miniaturní verzi, která se vejde na každý stůl. Díky tomu je můžete snadno integrovat i do toho nejmenšího panelákového bytu.

Krb na biolíh neprodukuje žádné spaliny, spalováním vzniká pouze oxid uhličitý a vodní pára. V interiéru tedy nehrozí ani zvýšený nepořádek. Pocit z takto vytvořeného ohně je však zcela autentický.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód Zahrada JežekSlevové kódy KrbylevněSlevový kupón Rolig.cz

Další oblíbené články