Elektrokoloběžka

Jak na výběr elektrokoloběžky?

Když se řekne koloběžka, vybavíme si spíše vozítko pro děti. Elektrokoloběžky jsou však praktickými pomocníky i pro dospělé.

Celková konstrukce elektrokoloběžky

Elektrokoloběžky jsou užitečným dopravním prostředkem do měst i vhodnou volnočasovou aktivitou. Konstrukcí se v zásadě tyto koloběžky od klasických příliš neliší. Navíc ale mají elektromotor, jsou vybaveny akumulátorem a lze na nich regulovat rychlost.

Samozřejmě to tak znamená, že dojde-li koloběžce energie, můžete na ní pokračovat klasicky a k odrážení využít vlastní sílu. Výhodou je, že na tento dopravní prostředek přirozeně nemusíte mít žádné oprávnění.

Koloběžky podle účelu

Konkrétní vlastnosti vybraného modelu se budou odvíjet od plánovaného využití. Plánujete dlouhé výlety v náročném terénu? Měli byste si pořídit dostatečně bytelnou koloběžku s vyšším výkonem a větší kapacitou baterie.

Standardně se výkon motoru pohybuje v rozpětí 200 až 500 W. Maximální dojezd nepřevyšuje 40 km.

Komu stačí „přibližovadlo“ na kratší trasy po městě, nemusí na tyto parametry tak výrazně dbát. Naopak pak možná oceníte kompaktní rozměry skládacích koloběžek, které jsou praktické například na přesuny v hromadné dopravě. Lehké konstrukce se většinou vyrábějí z duralu, setkáte se i s koloběžkami ocelovými.

Rozdíly v kolečkách

Městské modely také mají menší kolečka. Díky tomu jsou tyto koloběžky pohyblivější. Zpravidla jsou pro tento účel vybaveny kolečky, která jsou pevná. Nafukovací kolečka je nutné čas od času zkontrolovat, dohustit a musíte myslet i na riziko, že v terénu pneumatiku píchnete. Na druhou stranu ale zajišťují komfortnější jízdu, proto se více hodí do náročného terénu.

Jistým kompromisem může být také to, pokud je zadní kolečko pevné a přední gumové. Koloběžka se tím stává univerzálnější. Podobně má vliv na ovladatelnost koloběžky i velikost koleček. Pro naprosté začátečníky je vhodné volit spíše menší, okolo 6 palců.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kupon Mojedilna.czSlevový kupón EshopistSlevový kód Market24Slevové kódy Penzo

Další oblíbené články