Zimní pneu

Jak na nákup zimních pneumatik

Zima a také povinnost výměny letních pneumatik za zimní se neúprosně blíží. Pokud vás letos čeká nemilá povinnost kupování nových zimních pneumatik, pak se nemusíte bát. Pokud víte jak na to a kde hledat, bude pro vás tento nákup záležitostí na pár minut. Pokud si ovšem nejste jisti, pojďme si ukázat, jak a kde vybrat to nejlepší pro vaše bezpečí.

Nové pneumatiky raději kupujte bez odkladu

Internet i reklamy oplývají různými testy na kvalitu jednotlivých značek. Kde ale vzít jistotu, že je tomu skutečně tak? Jak vybrat ty správné pneumatiky, které se budou hodit nejen pro auto, ale také pro podmínky, ve kterých budete po celou zimu auto užívat. A kdy vůbec nastává doba, kdy je vhodné pneumatiky vyměnit za nové?

Obecně se udává, že pneumatiky starší čtyř či pěti let by se již neměly používat. Nicméně záleží na také na péči, jakou jim věnujete. Pokud je správně skladujete a nejsou nijak porušeny jízdou, pak jejich životnost může být i o něco delší. To ale platí i naopak. Pneumatiky se zjevným porušením by se neměli po zjištění jakýchkoliv závad již používat. Jejich porušení totiž snižuje bezpečnost vaší jízdy. Můžete tak ohrozit nejenom sebe, ale i ostatní účastníky provozu.

Existují vlastnosti, které při výběru nesmíte opomenout

Aby vůbec byly pneumatiky na vašem voze použitelné, nesmíte zapomenout také na jejich rozměr. Dalším, velmi důležitým faktorem je pak hloubka dezénu. Tu je potřeba dodržovat nejen kvůli zákonné povinnosti, ale také kvůli vaší bezpečnosti. Pneumatiky, s menší hloubkou vás totiž na určitém terénu nemusí vůbec ochránit. Vybírejte tedy takové pneumatiky, jejichž hloubka je u osobních automobilů minimálně 4 milimetry. Nezapomínejte pak ani na hmotnost, kterou pneumatiky musí snést a také rychlost, kterou vaše vozidlo zpravidla jezdí.

V potaz pak musíte brát i terén, do kterého se s pneumatikami chystáte. Jinak budete vybírat pneumatiky na horské silnice, jiné pneumatiky se budou hodit třeba do centra Prahy. S tím vám pomůže rozdělení pneumatik podle tříd. Na výběr máte z možností ekonomické, střední a vysoké třídy.

Vyberte si pneumatiky z pohodlí vašeho domova

A kde nakupovat? Můžete samozřejmě zajít do specializovaného servisu. Zde ovšem vyvstává otázka, za jakou cenu takové pneumatiky koupíte. Profesionálové vám sice poradí, ale možná si za to připlatíte. Existuje tedy ještě druhá varianta. A sice využití internetových obchodů. Vyzkoušet můžete třeba NejlevnejsiPneu.cz. I zde se dočkáte poradenství od lidí, kteří v tomto oboru mají zkušenosti. Nebo můžete svůj nákup uskutečnit u dalšího internetového prodejce NejvyhodnejsiPneu.cz.

Ať už si vyberete jakéhokoliv prodejce, nezapomeňte, že je dobré nevěřit pouze jemu, ale také vlastnímu rozumu. Zjistit potřebné informace zvládnete opravdu snadno a budete mít jistotu, že jste při svém výběru neudělali chybu.

Další oblíbené články