Jak financovat automobil a splnit si tak svůj sen

Automobil dnes patří mezi často kupované zboží. Pomocí něj si lidé ušetří nemalé množství času. Kromě toho do nich investují vysoké finanční prostředky. Nejčastějším důvodem je náhlá oprava, která bohužel nevyčká do dalšího měsíce. Zvlášť ne tehdy, pokud se potřebujete dopravit do svého zaměstnání. Jestliže automobil nevlastníte, ale každý den trávíte na internetu, kde navštěvujete inzerce s auty, není špatné vědět více informací o tom, jak je možné tento druh zboží financovat.

Nebudeme brát v potaz hotovost

Jestli máte volných několik desítek až stovek tisíc korun, je hotovost tou správnou cestou, jak si pořídit vlastní automobil. O tom dnešní článek bohužel není. Ne každý má totiž finanční prostředky na to, aby si mohl pořídit automobil. Pojďme se podívat na to, jakými prostředky lze automobil financovat.

Půjčka na automobil

Některé banky nabízejí půjčku, která se zaměřuje pouze na automobily. Většinou se s ní můžete setkat přímo u prodejců v různých autobazarech. Nepočítejte s tím, že tento produkt má jakési výhody. Jedná se vesměs o stejný typ půjčky, jako byste žádali například na pračku, Vánoce nebo dovolenou. Jen s tím rozdílem, že ji můžete využít čistě jen na vlastní vůz. Nevýhodou je ovšem fakt, že po koupi nebudete mít u sebe technický průkaz. Ten vám společnost pošle v momentě, kdy půjčku řádně splatíte celou. Výjimkou jsou technické kontroly, kdy dostanete technický průkaz poštou. Ten musíte okamžitě po uskutečnění STK poslat zpět.

Klasická půjčka

Nechcete zatahovat koupi automobilu do žádosti o půjčku? Navštivte pobočku své bankovní společnosti a vyřiďte si na přepážce žádost. Automobil v tomto směru nebude hrát žádnou roli. Vy tak s půjčenými finančními prostředky následně navštívíte bazar ojetých vozů, kde zaplatíte hotově.

Operativní leasing

Slyšeli jste někdy o operativním leasingu? Pokud ne, rádi vás s ním seznámíme. Jde o leasing, kdy budete posílat společnosti každý měsíc předem stanovenou splátku. Z tohoto pohledu se vám to může zdát velmi podobné, jako klasická půjčka. Rozdíl je v tom, že automobil nebude nikdy váš. Jednoduše řečeno se jedná o tzv. pronájem. Výhodou je, že při skvěle sestavené smlouvě máte veškerý servis včetně pneumatik v ceně nájmu. Se společností si rovněž i stanovíte počet volných kilometrů za rok. Ten se může pohybovat v rozmezí od 10 do 30 tisíc. Když jej překročíte, bude pro vás prodejce vyžadovat za každý navíc ujetý kilometr taxu.

Posledním produktem je finanční leasing

Finanční leasing je podobný klasické půjčce. Liší se pouze v tom, pro koho je určený. O finanční leasing mohou požádat podnikající fyzické nebo právnické osoby, které mají vlastní IČO.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevy Autohotarek.czSlevový kód BMshopSlevy Mojedilna.czSlevy Dobrépneu.cz

Další oblíbené články