Jak a kde využít studentské slevy

Pokud jste studentem, nabízí se vám široká řada možností, jak ušetřit během vašich každodenních aktivit nebo třeba na cestách. Různé obchody a poskytovatelé služeb přinášejí studentům zvýhodněné tarify, které vám pomohou výrazně ušetřit. V následujícím článku se podíváme na způsoby, jak tyto slevy a výhody využívat.

ISIC karta

ISIC karta je mezinárodní průkaz studentů, který je opravňuje ke získávání slev u nejrůznějších obchodníků. Pokud jste studentem vysoké školy a ISIC kartu nevlastníte, určitě zapřemýšlejte nad jejím pořízením. Když se pomocí ní prokážete jako student, můžete získat slevy v obchodech, u dopravců, pro vstupy na památky nebo i na kulturní či sportovní události. Její zřízení má v kompetenci vaše škola a jedná se o jednoduchý proces. Po každém roce je pak nutné prodlužovat její platnost, aby nedocházelo ke snaze neoprávněného získání slev u bývalých studentů.

Sleva na jízdné

K roku 2018 byly v České republice zavedeny slevy na jízdné, které studenty opravňují ke získání jízdenek s výraznou slevou u většiny dopravců. Pokud jste starší 18 let, potřebujete ke získání této slevy právě zmíněnou ISIC kartu. Pokud jste ve věku od 15 do 18 let postačí vám pak pouze občanský průkaz.

Stipendia

V rámci podpory pro studenty jsou vyplácena také nejrůznější stipendia. Stipendium můžete získat za výborný prospěch, ale udělují se i za ubytování nebo studentům s těžkou sociální situací. Podmínky pro jejich udělení se liší podle jednotlivých škol a fakult, ale obecně platí, že mohou výrazně přilepšit studentským rozpočtům.

Jiné výhody

Kromě výše zmíněných výhod, si můžete díky speciálním studentským slevám pořizovat výhodněji i spoustu jiných výrobků a služeb. Díky tomu můžete získat lacinější jídlo, oblečení nebo vstupy na akce nejrůznějších typů. Velkou výhodou jsou také slevy na dani, díky kterým mají studenti možnost vyšších výdělků v práci nebo při podnikání.

Další oblíbené články