Elektrokolo

Elektrokola jsou vhodná pro každou věkovou skupinu

Toužíte po tom, že si pořídíte elektrokolo, jelikož už vám nestačí síly na klasické šlapání na kole? Anebo chcete jen vyzkoušet nový typ jízdy na kole, které se podstatně liší od kola klasického? Ať tak či onak, jisté je, že ať již se rozhodnete jakkoliv, před pořízením elektrokola si budete muset odpovědět na několik základních otázek, které vás výběrem toho správného elektrokola provedou.

Kdo na elektrokole bude jezdit?

Každé elektrokolo je jiné. Rámy jednotlivých kol mají různá provedení. Prodávají se kola dámská, pánská či kola univerzální anebo dokonce s takzvaným sníženým nástupem. Důležitým parametrem pro správný výběr není pouze výška vaší postavy, jízdní zvyklosti či délka nohou a váha jezdce, nýbrž také i zdravotní stav jezdce, který hraje ve výběru elektrokola rovněž velkou roli. Při výběr je tak ze všeho nejlepší si samotné kolo vyzkoušet na vlastní kůži. Sednout si na něj, zkusit se projet a takzvaně si ho osahat.

Kde chcete na elektrokole jezdit?

Předtím, než se rozhodnete elektrokolo koupit, zkuste si rovněž položit otázku, kde na svém kole budete jezdit. Každé elektrokolo se totiž vyznačuje naprosto odlišnými vlastnostmi, je tedy na vás, abyste se rozhodli, jaký terén budete s elektrokolem sjíždět a kde se tak většinou budete se svým novým kolem pohybovat. Mezi elektrokoly do měst a těmi, které jsou určeny k sjíždění horských terénů a jiných kopcovitých povrchů, je totiž značný rozdíl. Nevyužít tak celý potenciál daného elektrokola by bylo rozhodně na škodu.

  • Elektrokolo pro městský provoz

Pokud si budete chtít pořídit elektrokolo pro klasický městský provoz. Mělo by se 90% vašich cest na tomto kole odehrávat právě ve městě. Tato kola jsou totiž vyloženě určená pro zpevněný povrch, jakým je silnice či upravená cyklostezka. Na těchto kolech majitelé oceňují rovněž i nízký nástup, který je naprosto stejný jako u klasického horského kola. Pokud chcete na kole podnikat delší a náročnější trasy, bylo by vhodné zauvažovat nad koupí trekového elektrokola, které si poradí s pěšími cestami, pěšinami a je víceméně více sportovně založené než klasické kolo do města. Díky blatníkům, nosiči a stojánku vás dopraví nejen do práce, nýbrž i například na delší trasu.

  • Elektrokolo vhodné do terénu

Pro výlety do terénu je nejuniverzálnějším kolem horské elektrokolo. S tímto kolem totiž můžete sjíždět hornaté kopce, různé stezky, projíždět údolím podél řeky, jezdit v terénu, v lese a jednoduše naprosto všude, kde se vám zlíbí. Tento typ kola patří mezi tu nejvíce sportovní variantu, která se hodí pro všechny sportovně založené cyklisty.

Elektokolo a jeho dojezd

Pokud se prodejce elektrokol zeptáte na dojezd elektrokola, nebude vám schopen přesně odpovědět. Stejně tak by vám nebyl schopen odpovědět na otázku, kolik kilometrů se dá ujet s plnou nádrží v autě. Na dojezd elektrokola totiž působí celá řada faktorů a to nejen kapacita baterie, její stáří či stav, nýbrž i váha a kondice jezdce, nastavení asistence, profil trasy, kterou na elektrokole zdoláváte či povětrnostní podmínky anebo dofouknutí plášťů či pneumatik. Pokud si ovšem zvolíte správný typ elektrokola pro své účely, můžete si být jisti, že vás v mnohých případech, co se týče samotného dojezdu, ještě velmi mile překvapí.

Kde koupit elektrokolo?

Pokud chcete elektrokolo zakoupit jednoduše online přes e-shop, pak můžeme doporučit obchody Bikero.cz a Kola-Radotin.cz, kde najdete velkou nabídku elektrokol od těch nejlevnějších, až po nejdražší profesionální kola. Samozřejmostí je vyškolená zákaznická podpora, která vám pomůže s výběrem toho vhodného kola.

Další oblíbené články