Hubnutí

Druhy spalovačů tuků a jak vybrat ten správný

V poslední době tolik oblíbené spalovače tuků jsou látky, které zvyšují metabolismus tuků a zabraňují jejich ukládání. To znamená, že mohou pomáhat při hubnutí. Jaké existují druhy spalovačů tuků, kdy poznáte největší efekt a jak vybrat ten správný? Pokračujte v čtení článku a dozvíte se víc.

Termogenní spalovače tuků

Mezi termogenní spalovače tuků patří například skořice, zázvor, výtažky z pepře nebo chilli papriček, případně vyrobené spalovače kombinující několik těchto přírodních složek. Mechanismus účinku spočívá v umělém zvyšování potřeby vyrábět tepelnou energii. Pro tento proces se následně zpracovává větší množství energie a velká část pochází právě z tuků. Přípravky založené na tomto principu patří mezi ty účinnější. Hodí se pro užívání během dne i v okolí tréninku.

Netermogenní spalovače tuků

Druhým druhem jsou netermogenní spalovače, kam patří například kofein, taurin, L-karnitin nebo synefrin. Zde je princip fungování jiný, ale výhodou je delší působení v porovnání s termogenními spalovači. Kombinace kofeinu a synefrinu se hodí například pro konzumaci před tréninkem, kdy zvýšíte svůj výkon a tím pádem spálíte více energie. L-karnitin pomáhá zefektivnit metabolismus tuku a napomáhá jeho upřednostnění pro získání energie. Hodí se hlavně při aerobních sportech o delším trvání, protože má i pozitivní účinek na vytrvalost.

Kdy spalovač tuků pomůže?

Spalovač tuků má svůj účinek pokaždé bez ohledu na další trénink a vyladěný jídelníček. Problém však spočívá v tom, že jde pouze o doplněk a sám o sobě nestačí k výraznějším změnám postavy a ztrátě tuku. Nejlepší výsledky budete pozorovat, když spalovač zkombinujete s dobře nastaveným jídelníček a pravidelnou pohybovou aktivitou. Tehdy budou výsledky nejlepší.

Jak vybrat ten správný?

Jestli hledáte pomůcku pro hubnutí a chcete zlepšit svoje výsledky, můžete sáhnout po spalovači. Na trhu najdete kombinované přípravky Pilulka.cz nebo Benu.cz. využívající výhod různých látek a jejich účinků na metabolismus tuků. Zakoupit je můžete například v lékárnách jako je  Jako nakopávač před tréninkem zvolte kofein, synefrin nebo taurin. Pro pravidelné užívání se hodí termogenní spalovače, díky kterým spálíte nějaké ty kalorie navíc.

Další oblíbené články