Rumunské hory

Dovolená v Rumunsku? Ano!

Toužíte po dovolené bez turistů? Chcete dovolenou, kdy musíte být ve střehu před turistickými pastmi? Rozčilují vás turistické destinace, kde je nalepený hotel na hotelu a plážoví prodavači se předhání jakou cetku vám prodat? Pak vězte, že Rumunsko, je pro vás to pravé.

Rumunsko je chudá země, která nemá velmi rozvinutý turistický ruch. Na žádném místě, se nebudete prodírat davy turistů, uhýbat před cizím fotoaparátem a čekat nekonečné fronty na místní atraktivity. Poznáte zde pohostinnost místních obyvatel a uvidíte krásnou neposkvrněnou přírodu.

Turistika

Pokud vás zajímá turistika a člověkem téměř nedotčená příroda, jeďte do rumunských hor. Do Transylvánie, působiště pověstného hraběte Drákuly. Kam oko dohlédne, leží louky, soukromá políčka, prastaré sady ovocných stromů a to vše dokreslují malebné kopce a horské vrcholy. Při projíždění místními vesnicemi uvidíte ženy v pestrobarevných šátcích, koňské povozy, volně se pasoucí dobytek a stáda ovcí přelévající se po strmých pastvinách. V těchto vesnicích jsou k nalezení i ubytování poskytované místními lidmi. Vyzbrojte se ale slovníkem. Mnoho lidí nemluví jinak než rumunsky. Bohužel s angličtinou pochodíte pouze u mladých lidí z města nebo studentů.

Rumunsko místo Jordánska

Trpíte kožními problémy a potřebovali byste dovolenou u Mrtvého moře? Jeďte do Sovaty za zlomek ceny. Město, kde jsou termální prameny se salinitou Mrtvého moře. Využít zde můžete přírodní koupání nebo bazén. Je zde možné navštívit z provozu vyřazený solný důl. V něm můžete navštívit kapli a zabaví se zde i děti, pro něž je zde vybudované podzemní hřiště. Vzhledem ke statutu lázeňského města, není zde nouze o ubytování. V okolí solného dolu jsou stánky, kde za skvělou cenu koupíte zdejší sůl pro kosmetické a dermatologické využití.

Hrabě Drákula

Mezi turistické cíle, ale i místa s vyšší koncentrací turistů je hrad bran, kde sídlil hrabě Drákula, který určitě stojí za návštěvu. Městečko je historické, kolem hradu je park a je zde mnoho restaurací s tradičními rumunskými pokrmy. Pod hradem je tržiště, kde zakoupíte rychlé občerstvení nebo suvenýry.

Maramureš

Na severu země, kde Rumunsko sousedí s Ukrajinou, leží Maramureš. Oblast, kde uvidíte dřevěné kostely, nádhernou krajinu a stáda polodivokých koní. Za návštěvu stojí i Veselý hřbitov v Sapintě. Modré dubové kříže s namalovanými výjevy ze života zemřelých, osazené spoustou motivů, činí místo unikátním a ve srovnání s ostatními hřbitovy sálá optimismem.

Jídlo

Rumunsko je zemí skopového masa. Kam oko dohlédne, jsou stáda ovcí. V restauracích na jídelní lístku, proto najdete jehněčí hřebínky a v obchodech skvělý ovčí sýr, za vyzkoušení stojí kukuřičná kaše Mămăligă sypaná ovčím sýrem, kterou koupíte i na ulici ve formě grilované plněné koule. Skvělé je také sarmal, což jsou vinné listy plněné masem a rýží, slané palačinky Clătite, dušená zelenina ghiveci nebo plněné papriky. V Rumunsku koupíte za příjemné peníze i skvělé víno a slivovici. Směrem k ukrajinské hranici je k mání výtečná vodka. Pokud zatoužíte po dezertu, můžete ochutnat baklavu.

Banát, kousek Česka

Za zmínku stojí Banát, kousek České republiky na území Rumunska. Vesnice Gerník, Rovensko, Svatá Helena, Bígr, Eibentál a Šumice, osídlili Češi v 18. století a zbytek jich obývá Banát dodnes. Ubytování je přímo u místních obyvatel, kteří se o vás skvěle postarají, dostanete zdravou domácí stravu z doslova biozemědělství. Můžete si koupit domácí masti, čajové směsi z ručně sbíraných bylin nebo med. S návštěvou neváhejte. Banát, je drsné místo pro život, a to zejména v zimě. Vesnice jsou těžko přístupné, oddělené od civilizace a utopené v panenské přírodě. V místě nejsou školy a kromě práce na vlastním hospodářství místní nemají možnost najít zaměstnání. Právě kvůli složitému životu zde, mladí vesnice opouštějí a stěhují se do měst. Pomalu, ale jistě Banát zaniká.


Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevy na Dovolena.czSlevy na Slevadne.czSlevy na Radynacestu.cz

 

Další oblíbené články