Benátky

Co vidět v Itálii za 14 dní?

Itálie je krásná země, kde je každá oblast něčím specifická. Liší se běžným životem, jídlem nebo i přístupem ke stanoveným pravidlům. Chcete-li poznat jednu z největších a nejkrásnějších zemí Evropy, sedněte do auta a udělejte se cestu po Itálii.

Benátky

V současné době je ideální poznat i turisticky velmi exponovaná místa a města, mezi ně patří i Benátky. Za normální situace jsou zde stovky tisíc turistů a není možné si v klidu prohlédnout a užít vše, co toto město nabízí. Mezi místní krásy patří náměstí svatého Marca nebo bazilika svatého Marca, gotické kostely Santa Maria dei Frari nebo Santi Giovanni a Paolo, renesanční stavby – Bibliotheca Marciana  a kostel San Giorgio a Maggiore, klikaté uličky nebo vodní kanály, které nahrazují silnice a jsou jedinou cestou jak se motorizovaně pohybovat po městě. Bohužel rodilých Benátčanů tu mnoho nepotkáte, jsou zde příliš vysoké nájmy a dochází k velkému odlivu původních obyvatel.

Pisa

Pisa je běžné italské město na severu, ale skrývá v sobě poklad v podobě Šikmé věže Torre pendente postavenou v románském slohu, která stojí na náměstí Zázraků. Krásná věž se začala naklánět již během stavby kvůli podloží z měkké horniny. Nakonec se její naklánění podařilo zpomalit a v současné době se díky novodobým zásahům do podloží přestala naklánět úplně a je možné věž i navštívit.

Florencie

Florencie je hlavní město kraje Toskánsko, které je proslulé skvělým vínem a jídlem a proto ve Florencii určitě navštivte centrální tržiště Merccado Centrale. Zde nakoupíte a ochutnáte prvotřídní italské pochutiny, které koupíte za příznivé ceny, například čerstvé těstoviny z rychlého občerstvení Pasta Fresca. Mezi největší atraktivity ve Florencii patří ponte Vecchio, most, na kterém jsou postaveny domy a obchody, určitě nemiňte Piazza del Duomo – náměstí s katedrálou Santa Maria del Fiore. Ve Florencii můžete navštívit muzeum se Nazionale del Bargello se sbírkou gotického a renesančního sochařství a neslavnější florentskou galerii umění Galleria degli Uffizi.

Neapol

Neapol je jedno z nejzajímavějších měst v Itálii. Památek, které by stály za vidění, zde mnoho není. Toto město je ale potřeba užít si jinak. Je to kotel italského temperamentu a skvělého jídla. Místo další sakrální památky zajděte na pizzu do nejstarší evropské pizzerie L’antica Pizzeria Da Michele nebo skočte na tržiště v Quartieri Spagnoli a zkuste kornout smažených mořských plodů, které jsou ráno z moře vytažené a chuťově fantastické. V Neapoli se připravte na adrenalin, pokud sem jedete autem. Neapolští Italové se moc neřídí pravidly silničního provozu a červená není zeď a o ťukanec na křižovatce není nouze. Všude jezdí skútry a na přechodu pro chodce se dobře rozhlížejte. Parkuje se bez ohledu na zóny prostě tam kde je místo.

Matera

Matera je místem, kde žili lidé již 7000 let př.n.l. Na jedné straně se můžete pokochat obydlími jeskyních lidí a jeskynními malbami a na druhé straně, přes údolí je úchvatné starověké město Sassi di Matera. Město bylo několikrát pro svou autentičnost použito ve filmech, jako je například Umučení Krista. Část města Sasi di Matera je považováno za místo prvního osídlení Itálie. Jak je v Itálii zvykem, i zde žijí lidé a provozují se zde malebné obchůdky a vinárny. Posaďte se zde, proto na sklenku vína užívejte famózní výhled.

Aosta

Aosta je město v podhůří Walliských alp. Město se příliš neliší od jiných horských středisek v Itálii, ale nabízí nejbližší cesty na túry, při kterých můžete obdivovat Mont Blanc – evropskou nejvyšší horu nebo Matterhorn, který je symbolem Švýcarska a přitom zůstanete na té levnější části hor. Nejsou zde příliš omezení pro vjezd autem a dá se vždy zaparkovat i mimo placená parkoviště. V podzimních a zimních měsících je v této oblasti zvykem jíst sýrové fondue, typické pro tuto oblast hor.

Další oblíbené články