Co přinese nový Google Pixel 4?

Google Pixel se stal jedním z velmi oblíbených telefonů. Nyní nás čeká jeho nová a vylepšená verze, která nabídne hned několik zajímavých funkcí.

Už v tuto chvíli můžete na internetu najít dostupné nové verze Google Pixel. Tentokrát je již 4. v pořadí. Základní model vás vyjde na necelých 26 tisíc korun, oficiální prodej však u nás zatím očekávat nemůžeme. Co ale nabídne nový telefon a je dostatečně uchvacující za svou cenu?

Baterie má pouze 2800 mAh. Jediná výhoda tohoto telefonu je možnost učit se. Vaše zařízení dle využívaných aplikací po čase ví, jak šetřit baterii, tudíž zas tak špatně na tom není. Displej má velikost 5,7 palce a celková paměť vystoupla na 128 GB. Můžete si vybrat ze tří variant, oranžová a bílá se může chlubit matným sklem, černou zanechali. To však znamená mnohem viditelnější stopy po používání.

Velmi pokrokovou funkcí je samotné odemykání obličejem. Pixel využívá nejen senzory, ale i radar Soli. Odemykání je jednoduché a velmi rychlé. Můžete telefon odemknout i v případě, že se na něj nedíváte. Tato funkce bohužel způsobila bezpečnostní díru, avšak před oficiálním prodejem by měla dojít aktualizace, která problém upravuje v nastavení. Prodej by tím tedy neměl být nijak ohrožen.

Na fotoaparát se můžete spolehnout

Fotoaparát je, jak si můžete na vzhledu všimnout, složen ze dvou čoček. První je základní foto, které má 12 Mpx, a pod ním je položený ZOOM fotoaparát, který se skládá z 16 Mpx a nabídne opravdu velice zajímavé snímky. Společnost tento typ upřednostnila před širokoúhlým objektivem. Zda-li se jedná o správný krok zjistíme až dle odezvy uživatelů. Přední kamera se chlubí svými 8 Mpx. Noční snímky jsou taktéž skvělé, což je ovšem u tohoto telefonu zvykem.

Zajímavou funkcí je například i vypnutí budíku pouhým rozmachem ruky. Chybí ovšem další nastavení, které by se možná hodilo. Můžete využít dnes již opravdu vyšperkovaný Google Assistant, který nabízí další skvělé funkce. Dle vašich slov zvládne napsat zprávu, nabídne ale i další vychytávky ohledně telefonování, navigace a hledání.

Samozřejmě, že nic není perfektní a například komprese fotografií do Google Fotek není zrovna nejpříjemnější novinkou. Jedná se totiž o úsporu a zatížení sítí. Stejně tak vám nenabídne tento model nahrávání ve 4K kvalitě. To ale nic nemění na tom, že jsou videa z něj na vysoké úrovni.

Další oblíbené články