Londýn

Chystáte se navštívit Londýn? 10 míst, které musíte vidět!

Chystáte se do Londýna? Tady je 10 turistických míst, která nesmíte vynechat, pokud do Londýna vyrazíte.

Buckinghamský palác

Buckinghamský palác je nejslavnějším z mnoha londýnských královských paláců. Byl postaven v 18. století a nachází se na konci nákupního centra Mall, jedné z nejširších londýnských silnic. Královna a její rodina žijí pouze v části paláce. Ostatní části jsou přístupné pro turisty. Výměna stráží je obřad, který se koná každý den.

Londýnský Tower

Tower of London je jedním z nejstarších staveb ve městě. Pevnost se skládá z několika budov okolo centrální věži. Nachází se na severním břehu řeky Temže. Londýnská Tower po mnoho staletí sloužila jako vězení. Mezi nejslavnější vězně patřil průzkumník Sir Walter Raleigh a Anne Boleynová, jedna z manželek Jindřicha VIII., která tam byla sťata. Dnes si návštěvníci mohou prohlédnout anglické korunovační klenoty, které původně chránili Beefeaters a havrani Toweru.

Tower Bridge

Tower Bridge, poblíž Tower of London, může být nejpůsobivější památkou Londýna . Most je více než sto let starý a lze jej zvednout, aby mohly proplout lodě. Dvě věže a ochoz, který je spojuje, poskytují návštěvníkům nádherný výhled na Londýn.

Tower Bridge

Westminsterské opatství

Westminsterské opatství se nachází v blízkosti budov parlamentu. Od svého vybudování Vilémem Dobyvatelem v roce 1066 zde byli korunováni téměř všichni králové a královny země. V opatství jsou pohřbeni monarchové a slavní lidé . Mezi nimi jsou Charles Darwin a Sir Isaac Newton.

Parky v Londýně

Londýn je známý svými velkými a krásnými parky. Hyde Park je největší z londýnských královských parků. Je asi 2 km dlouhý a přes 1 km široký. Hyde Park je oblíbenou oblastí pro volnočasové aktivity, včetně běhání, běhu a jízdy na koni. Speaker’s Corner, poblíž severovýchodního vchodu do Hyde Parku, je místem, kde se Londýňané shromažďují a naslouchají lidem, kteří mluví o nejrůznějších věcech. Serpentine je velké umělé jezero, kde se lidé mohou koupat nebo veslovat. Londýn má mnoho dalších parků, včetně St. James’s Park, s nádherným výhledem na Buckinghamský palác a Green Park.

Greenwich

Greenwich je slavná čtvrť ve východní části Londýna. Turisté se tam buď svezou lodí po Temži, nebo se vydají na Docklands Light Railway. Greenwich je známý britskou námořní historií. Národní námořní muzeum ukazuje exponáty z doby, kdy byla Británie největší námořní velmocí na světě.

Královská observatoř má planetárium a muzeum s ukázkou astronomických a navigačních přístrojů. Hlavní poledník světa prochází hvězdárnou. Rozděluje svět na východní a západní polokouli.

Parlamentní budovy

Budovy parlamentu se nacházejí ve městě Westminster podél řeky Temže. V Paláci se schází jak Dolní sněmovna, tak Sněmovna lordů. Big Ben, slavný zvon hodinové věže, zvoní od poloviny 19. století.

Londýnské oko

Na jižním břehu řeky Temže se tyčí 135 metrů vysoké obří ruské kolo. Bylo postaveno jako součást londýnských miléniových oslav. Každá kabina ve tvaru vejce může pojmout až 25 cestujících. Úplné otočení kola trvá 30 minut.

London Eye

Katedrála svatého Pavla

Katedrála svatého Pavla byla přestavěna v 17. století velkým anglickým architektem Sirem Christopherem Wrenem poté, co byla původní budova zničena Velkým požárem Londýna v roce 1666. Má největší kopuli na světě po bazilice svatého Petra v Římě.

Windsorský hrad

Jedním z oficiálních sídel královské rodiny je druhý největší obývaný hrad na světe, hned po Pražském hradě. Leží asi 30 km západně od Londýna. Na hradě Windsor zemřel princ Philip, vévoda ze Edinburghu.

Další oblíbené články