Čistička vzduchu

Jak vybrat čističku vzduchu?

Znečištěné ovzduší kolem nás obsahuje množství škodlivých látek, bakterií, roztočů, prachu a plísní. Tyto alergeny se usazují na sliznicích průdušek a plic, čímž vyvolávají vznik zánětů, astmatu a alergie. Pokud vás trápí tyto chronické dýchací onemocnění, časté chřipky či bakteriální infekce nebo snížená imunita, určitě si zakupte čističku vzduchu. V nabídce najdete zajímavé modely s různým typem filtru, designem, výkonem a hlučností.

Typy filtrů

Prvotřídní čističky pracují na principu vícestupňové filtrace. Díky ní dokáží vyčistit vzduch od hrubších nečistot, ale i mikroskopických škodlivin. Mezi filtry s excelentní kvalitou patří HEPA filtr s mimořádnou účinností ničení bakterií, virů, roztočů, plísní a prachu. Dokáže zlikvidovat až 99% těchto pro zdraví škodlivých patogenů. Skvělým řešením je používání fotokatalytického filtru, který pracuje pomocí katalyzátoru a účinků slunečního záření. Tímto způsobem dochází k rozkladu chemických látek, čpavku, síry, virů, bakterií i mikročástic prachu. Čistička zmíněné toxiny neshromažďuje, ale po zachycení je automaticky ničí. Výsledkem je pak sterilní ovzduší s příznivým složením, které prospěje astmatikům i alergikům.

Filtr s aktivním uhlím si vás získá úžasnou schopností ničit těkavé látky z laků, barev, ředidel, které se častokrát uvolňují z podlah i nábytku. Výbornou volbou je vodní filtr, který je výjimečný tím, že zachytí i velmi jemné nečistoty, roztoči, pyly, bakterie i prach pomocí vodní hladiny. Proto ho můžete využít i jako zvlhčovač vzduchu. Svým výjimečným výkonem vás zajisté nadchne i elektrostatický filtr, který vás příjemně překvapí schopností redukovat bakterie, roztoče a plísně působením statické elektřiny. Pokud je vaším snem brilantně čistá domácnost nebo kancelář, sáhněte po antibakteriálním filtru s pozoruhodnou účinností likvidovat bakterie, viry i plísně a efektivně dezinfikovat prostředí.

Vzduchový výkon a hlučnost

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru čističky je její vzduchový výkon. Stanoví kolik m³ je přístroj schopen přefiltrovat během 1 hodiny. Jeho hodnotu zjistíte vynásobením objemu místnosti číslem 2,5 nebo 4 (u alergiků). Dalším významným kritériem je hlučnost. Vyjadřuje úroveň hladiny hluku během chodu čističky a udáváme ji v decibelech. Vyhovující hodnota by neměla přesáhnout 30 dB. Se zvyšujícím se výkonem stoupá také její hlučnost, i když ne vždy. Modely s vyšší kvalitou totiž nabízejí fantastickou možnost nastavení funkce tichého nočního režimu.

Nadstandardní funkce

  • Displej – nabízí dokonalý přehled o kvalitě ovzduší.
  • Senzor škodlivin – vyjadřuje intenzitu znečištění vzduchu v prostoru.
  • Časovač – sami si určíte čas provozu přístroje.
  • Ionizace – výrazně zvyšuje účinky filtrace. Ionizovaný vzduch poté dýchá svěžestí a perfektní čistotou.
  • Signalizace výměny filtru – úžasná funkce, která vám připomene, že filtr je nutné vyměnit.
  • Automatický režim – podle úrovně zamoření ovzduší si snímač škodlivin sám reguluje průběh čištění a dezinfekce.
  • Zvlhčovač vzduchu – super funkce, kterou je vhodné využít tehdy, pokud je v místnosti suchý vzduch přispívající k tvorbě dráždivého  kašle a respiračních onemocnění. Pomocí pevného disku saje vodu, kterou ventilátor následně odpaří.
  • Dálkové ovládání – chod přístroje můžete řídit prostřednictvím mobilní aplikace.
  • Noční režim – jedinečný program pro váš spokojený spánek díky snížení hlučnosti a světelného jasu.

Slevové kupóny a slevy v e-shopech

Slevový kód GavriSlevový kupón Klarstein.czSleva Vzdušín.czSlevový kód Karcher

Další oblíbené články