Národní muzeum

5 tipů, kam vyrazit v Praze zdarma nebo za babku v roce 2019

Vyrazit s dětmi na výlet do metropole může stát ranec. Ale nemusí. Podívejte se na naše tipy, jak si užít Prahu zcela bez peněz nebo za symbolickou částku. Muzea, galerie i Valdštejnský palác, budete sami překvapeni, co se dá v Praze zažít a nemusíte ani vytáhnout peněženku z kapsy. Stačí jen dobře naplánovat den a zabalit batůžky. Vyrážíme!

Národní muzeum

Láká vás návštěva zrekonstruovaného Národní muzea na Václavském náměstí? Národní muzeum je národní kulturní památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších pražských památek. Od loňského roku lze budovu navštívit po rozsáhlé rekonstrukci a v letošním roce se nabízí celkem ještě 5 termínů, kdy bude vstup zcela zdarma. Jedná se o data 8. 6., 7. 9., 28. 9., 28. 10. a 17. 11. 2019.

Letecké muzeum Kbely

Klukům a nejen jim se nabízí možnost navštívit Letecké muzeum Kbely, které je otevřené zdarma dokonce celoročně. Ve svých sbírkách má uloženo na 275 letadel včetně několika unikátů, více než stovka je vystavena v krytých halách, dalších 25 v nekrytých prostorech. Kromě letadel zde naleznete vše, co souvisí s československým a českým nejen vojenským letectvím od motorů po stejnokroje. Letadel už máte dost? Naberte směr do expozic Národního technického muzea, kde si na své přijde opravdu každý.

Národní technické muzeum

V průběhu roku nabízí v rámci státních svátků 28. 9., 28. 10., 17. 11. zlevněné vstupné, stejně jako v den výročí založení Národního technického muzea v roce 1908 (5. 7.) nebo výročí úmrtí Václava Havla (18. 12.). V těchto dnech můžete navštívit některou z 15 stálých expozic v hlavní budově v Praze.

Národní galerie

Chcete vzít děti raději do Národní galerie na největší sbírku výtvarného umění? Inspiraci z děl můžete čerpat v Salmovském, Šternberském a Veletržním paláci během Pražské muzejní noci dne 8. 6., případně 28. 10. a 17. 11., kdy budou otevřeny dokonce všechny expozice.

Valdštejnský palác

Obáváte se vázat na dny státních svátků, kdy mohou být muzea přeplněná? Využijte tedy možnosti návštěvy Valdštejnského paláce zdarma každý víkend od dubna do října. Kromě víkendových dnů je otevřeno také během státních svátků. Navštívit můžete zároveň i Valdštejnské zahrady, které jsou součástí paláce.

Další oblíbené články