Vyhlídkový let balónem

5 nejoblíbenějších leteckých zážitků

Adrenalinové sporty a zážitky jsou v dnešní době velmi oblíbenou záležitostí. Mezi nejvyhledávanější patří právě ty letecké, které nabízí spoustu možností. Víte, jaké to jsou?

Vyhlídkové lety

Pokud si chce člověk užít létání v oblacích, nechat se unášet krásou přírody, ideální volbou pro zmíněné scenérie jsou vyhlídkové lety. Najdeme je téměř po celé České republice. Nejenom že si člověk užije krásu okolí, ale proletí se i zajímavým typem letadla.

Let balonem

Stále velmi oblíbený a vyhledávaný je let balonem, který je považován za nejnebezpečnější typ vyhlídkového letu. Tento let má svá určitá pravidla a podmínky, které musí být dodrženy. Některé firmy provozující lety balonem nabízí tyto lety jak skupinově, tak soukromě. Dokonce jsou populární i lety balonem pro zamilované páry.

Seskok padákem

Mnoho lidí zajímá, jaký je to pocit padat volným pádem. Proto si tuto možnost mohou splnit díky seskoku padákem. Člověk většinou dostane krátkou instruktáž na letišti, poté vzlétne do potřebné výšky a pak spolu s instruktorem zažije úžasný seskok padákem. Věděli jste, že existuje i alternativa pro ty, co si na seskok netroufnou a to v podobě simulátoru volného pádu?

Letecký simulátor

Pro méně odvážné, kteří se na opravdový let necítí, a přitom by rádi zažili pocit letu, je možnost vyzkoušet si letecký simulátor, který lidem dopřeje „jen tak“ pohodový let nebo nějakou krizovou situaci. Opravdovým zážitkem je například simulace stíhaček.

Pilotem na zkoušku

Řízení letadla není jednoduchá věc a tuto činnost nemůže dělat každý. Pokud je člověk natolik odvážný a přeci by rád zkusil pilotovat letadlo, není problém. Jsou společnosti, které tuto možnost nabízí. S letadlem se nejdříve seznámíte, taktéž i s pravidly řízení a poté dostanete instrukce. No a nakonec se můžete posadit na sedadlo pilota, vyzkoušet si zatáčet s letadlem, stoupat nebo klesat, dokonce s letadlem můžete přistát. Všechno záleží na nabídce dané společnosti. No, není to sen?

Mezi další velmi oblíbené zážitky patří například akrobatický let pro odvážné, zvláště pro ty, co mají silný žaludek, let vrtulníkem a spoustu dalších jiných možností. A nemusíte se obávat, instruktoři společností jsou právě piloti, obohaceni o dlouholeté a bohaté zkušenosti s létáním. Tyto zajímavé zážitky si můžete objednat například na portálech jako jsou Adrop.cz, Firmanazazitky.cz nebo Zážitky.cz. Vzhůru do oblak!

Další oblíbené články