4 rychlé rady pro levné cestování

Cestování je velmi nákladným koníčkem a asi není potřeba zmiňovat, že bez finančních prostředků, jsou vaše cestovatelské možnosti výrazně omezené. Na druhou stranu, pokud využijete některé možnosti, které dnešní doba nabízí, dá se do zahraničí vycestovat i s ohledem na vaše omezené finanční možnosti. V následujícím článku se zaměříme na některé z těchto možností.

Cestujte během studia

Během vašeho studia jsou možnosti cestování největší. Pokud jste vysokoškolák, můžete využít studijních stáží nebo pobytu v zahraničí v rámci studia na partnerské univerzitě. Erasmus nebo i jiné programy nabízí velmi levnou možnost jak strávit delší dobu v zahraničí a pokud jste cestovatel tělem i duší, byla by velká škoda ji nevyužít.

Najděte si práci v zahraničí

Pokud jste studentem, můžete odcestovat třeba na celé prázdniny a v zahraničí si najít práci nebo alespoň přivýdělek. Platové podmínky v zahraničí jsou často velmi dobré a díky tomu si můžete přijít na slušný obnos peněz, který vám může celý výlet uhradit, či vám dokonce i něco vydělat na cestu domů.

Pokud jedete na dovolenou, uspořádejte si výlet sami

Když nemáte možnost cestovat výše zmíněnými způsoby, ale zajímá vás pouze rekreace na dovolené, může být dobrou volbou vlastní uspořádání cesty. Cestovní kanceláře si berou za zprostředkovaní provize a dovolené s nimi se často nemusí vyplatit. Pokud si cestu naplánujete sami, využijete například nízkorozpočtových leteckých společností a sdílených bydlení, můžete na své cestě ušetřit podstatnou část peněz.

Věnujte čas cestovatelským tipům

Nejezděte nikam na slepo, ale předem si zjistěte, která místa nabízejí skvělé možnosti v poměru ceny ku výkonu. Internet je plný cenných informací, které vám pomohou tímto způsobem výrazně ušetřit a udělat své cesty levnějšími a záživnějšími.

Další oblíbené články