Šumava

3 tipy na úžasný výlet po Šumavě

Představíme si v tomto článku tři úžasná místa na Šumavě, které stojí za návštěvu, naši pozornost a spojení se tak s přírodou. Pojďme poznat Medvědí stezku, která má toho hodně, co nabídnout. Jelení naučnou stezku, kde se můžeme setkat s opravdovým jelenem evropským a Mravenčí stezku, Srní. Tam zavítáte mezi vlky, takže vzhůru za dobrodružstvím.

Medvědí stezka

Toto je nejstarší naučná stezka na Šumavě a její začátek naleznete na železničním stanovišti Ovesná a končí u zastávky Černý kříž. Byla vyznačena v roce 1967, žlutou turistickou značkou a informačními panely. Je dlouhá 14 kilometrů a vhodná pouze pro pěší turisty.  Po cestě uvidíte rozmanité skalní útvary nebo se můžete zastavit u Schwarzenberského plavebního kanálu. Dále je na této trase k vidění Medvědí vyhlídka s výhledem na Jelenskou horu a Stožec nebo Skalní vyhlídka s výhledem do údolí Vltavy a na přilehlé vrchy. Dračí tlama, Skalní hrad, Perníková skála, Lovecká jeskyně, Mechová pyramida, Obří kostky či Soutěska Lapků, to všechno můžete vidět pouze zde, na Medvědí stezce.

Jelení naučná stezka 

Tento velmi naučný okruh prochází výběhem jelenů evropských, nedaleko obce Kvildy. Nachází se zde návštěvnické centrum Kvilda, které se snaží přiblížit lidem život těchto úchvatných zvířat. Vstup je zde zadarmo, pouze psi mají tady zákaz. I na toto tady mysleli a tak jsou před návštěvnickým centrem vybudovány kotce, kde na Vás mohou Vaši mazlíčci v pořádku počkat. Dva kilometry dlouhý okruh, obora o velikosti devět hektarů a dvanáct jelenů uvnitř určitě stojí za návštěvu. Pokud však chcete některého z jelenů vidět, musíte mít trpělivost a hlavně dodržovat ticho. Na okruhu, po modré turistické značce se nachází tři speciální věže a navíc i výběh rysa ostrovida. Trasa vede z Nové Hutě na Kvildu a určitě stojí za návštěvu.

Vlčí naučná stezka a Srnčí stezka

Tato stezka vede do výběhu s vlky o velikosti tři hektary a je dlouhá 2,5 km. Prostředkem výběhu prochází 300 m dlouhá lávka, která je však umístěna ve výšce 3 až 4 metry. Na konci lávky nalezneme informační panely o komunikaci mezi vlky a jiné zajímavosti. Musíte se vrátit zpět po lávce a dále můžete prozkoumat Mravenčí stezku Srní. Nenáročná procházka lesem, která je doplněna o úkoly spojené s přírodou. Hlavně děti si zde mohou vyzkoušet svoji rovnováhu, skok do dálky nebo hod. Určitě zajímavý výlet pro celou rodinu.

Další oblíbené články