3 tipy jak se naučit nový jazyk

Učit se nový jazyk je rok s přibývajícím věkem těžší a těžší. To ale neznamená, že bychom se už neměli nic nového učit. V dnešní době existuje spousta chytrých vychytávek, díky kterým se minimálně základy nového jazyka hravě naučíte. V dnešním článku se podíváme na tři tipy, které by měl využívat každý začátečník.

1. Díky aplikacím máte učení v kapse

Aplikace v našich chytrých telefonech nemusí být jen kontraproduktivní hry, sociální sítě a podobně. Stáhnout si můžete také vzdělávací aplikace, které vás zábavnou formou velice rychle posunou k vašemu cíli. Třeba velmi známá a úspěšná aplikace Duolingo nabízí nespočet jazyků, které se můžete začít učit hned teď. Natrénujete si psaní, překlad, mluvení, ale i poslech. V základu je aplikace zdarma podle nás je tento základ naprosto dostačující. Pokud byste chtěli využít premium, budete mít k dispozici statistiky, nekonečné množství pokusů a různé výzvy, které vás udrží v pozoru. Navíc se můžete učit klidně i v autobusu. V aplikaci Duolingo se mimo slovíček naučíte hlavně gramatiku a správné stavby vět. Navíc můžete začít jako úplný začátečník, který ještě neumí ani slovo! Pokud se chcete učit jiný jazyk než angličtinu, čeká vás menší nevýhoda – budete se muset učit právě v angličtině. Samotnou angličtinu ale můžete s klidem studovat česky.

2. Vypisujte si slovíčka – ze všeho!

Další skvělý způsob, jak se naučit něco nového, je postaru s papírem a tužkou. Asi tím zklameme všechny zastánce moderních technologií, ale přepisování k učení jednoduše patří, protože si zapamatujete mnohem více informací.

Pokud jste začátečník, slovíčka si vypisujte z internetu nebo různých příruček, pokud už něco umíte, zkuste třeba film s titulky. Tam ale počítejte s tím, že z filmu nejspíš nic mít nebudete, jen budete zběsile film zastavovat a vyhledávat slovíčka a fráze. Hlavně to nevzdávejte, protože tímto způsobem se toho spoustu naučíte!

3. Jste vášnivý posluchač? Zkuste to jinak

Pokud vás nebaví listování učebnicemi a knihami, zkuste to jinak. Dnes už existuje spousta vzdělávacích videí na Youtube nebo podcastů s krátkými, ale za to efektivními lekcemi, které vás k úspěchu posunou rychleji. Knihy a sešity ale nevyhazujte, protože bez zápisků se při učení nového jazyka s největší pravděpodobností neobejdete. Při učení angličtiny si zkuste poslechnout nejoblíbenější podcasty jako BroňaCast nebo Kubova English.

Tip: Při učení jazyků a vlastně čehokoliv je nejdůležitější výdrž. Pokud se budete učit každý den, velice rychle si zvyknete a nebudete se muset do učení nutit. Jako skvělý bonus je to, že nebudete zapomínat, jelikož každý den navážete na to, kde jste skončili. Nedávejte si nereálné cíle v podobě hodiny učení denně, ale začněte třeba na deseti minutách denně a postupně zvyšujte. Uvidíte, že se budete rychle posouvat a učení vás nezačne štvát, protože deset minut zvládne úplně každý!

Další oblíbené články