Dárek

10 nápadů na dárky pro babičku nebo dědečka

Vánoce se rychle blíží a mnoho z nás už řeší, čím letos obdarujeme své blízké. Někdy to může být opravdu oříšek. Obzvlášť pak u seniorů, kteří často tvrdí, že vlastně nic nepotřebují a nechtějí. Proto Vám v dnešním článku přinášíme 10 nápadů na vánoční dárky, které jistě potěší každou babičku a dědečka.

Zájezd

Stále více populární dárek mezi seniory. V dnešní době už existuje velké množství cestovních kanceláří, které se zaměřují přímo na tuto věkovou skupinu a své produkty jí přizpůsobují. Je už na Vás, zda vyberete wellness pobyt, poznávací výlet nebo gastronomický zájezd.

Kvalitní kosmetika

Dámy jistě potěší péče pro pleť – krémy proti vráskám, hydratační masky a pleťové oleje nebudou určitě krokem vedle. Pány zase potěší sada na holení nebo parfém.

Permanentka

Už dávno neplatí, že senioři nejsou aktivní. Skvělou volbou může být permanentka do studia jógy, na bazén nebo do bowlingového centra.

Knihy

Dárek, který neurazí. Před koupí si ale prohlédněte domácí knihovnu obdarovávaného – milovníka historických románů neuchvátí milostná beletrie a to samé bude platit i v opačném případě. Pokud si nejste jistí, můžete darovat poukázku do knihkupectví, která tento problém elegantně vyřeší.

Předplatné novin/časopisu

I v dnešní době spousta seniorů nevyužívá internet. I přesto by se ale chtěli dozvědět o novinkách a událostech z regionu nebo celého světa. K tomu jim dopomůže předplatné novin. Darovat můžete i předplatné časopisu – vyberte téma, které je obdarovávanému blízké (vaření, historie, pěstitelství, sport,…).

Hodinky

Dárek, který potěší muže i ženy. Styl i barevné provedení hodinek vyberte podle vkusu obdarovávaného.

Kávovar

Každý si rád pochutnává na dobré kávě a někteří ocení, že si ji mohou dopřát z pohodlí domova, bez nutnosti navštívit kavárnu.

Aroma difuzér

Nemyslíme tím skleničky s dlouhými tyčinkami, ale moderní ultrasonické difuzéry, ze kterých vychází studená pára. Do difuzéru můžete zvolit esenciální olej dle Vašeho vkusu. Kromě toho, že difuzéry provoní prostor a zvlhčují vzduch, mají ještě jednu výhodu – odpuzují dotěrný hmyz.

Na procvičení paměti

Knihy osmisměrek, křížovek, sudoku, antistresové omalovánky nebo různé vědomostní deskové nebo karetní hry – i tento dárek potěší.

Oblečení a obuv

Dámy i pány jistě potěší hezký svetr, hřejivá šála a rukavice nebo pohodlné tenisky. Pokud si nejste jistí velikostí nebo vkusem obdarovávaného, není nic jednoduššího než zakoupit poukázku do obchodu s oblečením.

Doufáme, že jsme Vás inspirovali při výběru vánočních dárků. Přejeme Vám krásné svátky plné pohody a příjemných chvílí.

Další oblíbené články